Metoda “Dam Radę” – od problemu do umiejętności – Terapia dla dzieci

“To, co uznajemy za problem w zachowaniu naszych dzieci, nie jest tak naprawdę żadnym problemem. To są jedynie umiejętności albo rzeczy, których dzieci nie miały jeszcze okazji się nauczyć”.

Ben Furman

Metoda „Kids’ Skills – Dam Radę” została opracowana przez norweskiego psychiatrę Bena Furmana i dedykowana jest do pracy z dziećmi od lat 3.

Oparta jest na współpracy dziecka i dorosłego, który pomaga mu przezwyciężyć problemy emocjonalne i behawioralne.

Podstawą tej metody jest postrzeganie problemów dzieci jako możliwości nauki nowych umiejętności.

Dam Radę ! ma postać 15 kroków, dopasowanych do dziecięcego rozumienia świata i właściwych dla dzieci sposobów przezwyciężania problemów.

„Dam Radę!” składa się z następujących etapów:

• Ustalenia umiejętności, których ma nauczyć się dziecko.
  • Zbudowanie systemu wsparcia dla zdobywania umiejętności
  • Zbadanie pozytywnych skutków zdobycia umiejętności
  • Zaplanowanie kroków dla rozwijania umiejętności
  • Wcielanie zaplanowanych kroków w życie
  • Dbanie o radzenie sobie z trudnościami w czasie zdobywania umiejętności
  • Nagradzanie dziecka za postępy w osiąganiu umiejętności, na co dzień i po zakończeniu pracy

Stosując takie podejście do zmiany problemowego zachowania dziecka, nie prowokujemy oporu dziecka, które chętnie uczy się nowych umiejętności.

Kiedy skorzystać z programu?

Metoda Kids Skills może być użyteczna gdy twoje dziecko ma problemy takie jak:

• lęki,
  • niewłaściwe zachowania,
  • zaburzenia koncentracji,
  • złe nawyki,
  • napady złości,
  • problemy z jedzeniem lub snem,
  • korzystanie z toalety

Czas i forma spotkań

Ilość i częstotliwość spotkań dostosowana jest do wieku, potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka.

Sesje trwają 50 minut i składają się z części:

• Spotkanie z rodzicem;
  • spotkanie z dzieckiem;
  • indywidualnej pracy z dzieckiem nad nowymi umiejętnościami;
  • wraz z dzieckiem przedstawienie rodzicom / opiekunom informacji o postępach.

100 zł / spotkanie

Przez email kontakt@stado.edu.pl lub messenger.