Kurs dla rodziców i opiekunów “Jestem z Ciebie dumny”

Dzieci nie wiedzą, co mają zrobić z problemami, za to uwielbiają uczyć się nowych rzeczy.

Ben Furman

Metoda „Jestem z Ciebie dumny” została opracowana przez norweskiego psychiatrę Bena Furmana i bazuje na Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniu.

Jest praktycznym narzędziem i zbiorem pomysłów jak konstruktywnie radzić sobie z problemami dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

„Jestem z Ciebie dumny” uczy postępowania z dziećmi, opartego na docenianiu ich mocnych stron i osiągnięć. Pomaga rodzicom i nauczycielom wspierać dzieci w osiąganiu celów związanych ze zmianą zachowania i przeżywania emocji w relacjach z innymi.

Podejmuje następujące zagadnienia

• Skuteczne chwalenie dziecka.
  • Komunikacja z dzieckiem. Czyli jak prosić i jak zwracać uwagę, gdy robi coś niewłaściwego.
  • Rozmowa o dziecku z innymi dorosłymi w trudnych sytuacjach.
  • Nauka nowych umiejętności. Jak przeformułować trudne zachowanie i utrwalić pozytywnie nowe.
  • Odpowiedzialność dziecka za swoje zachowanie.

Kiedy skorzystać z programu

Metoda “ Jestem z Ciebie dumny” może być użyteczna gdy:

• Słyszysz krytyczne uwagi na temat zachowania swojego dziecka.
  • Chcesz nauczyć się prawidłowo reagować w trudnych sytuacjach.
  • Chcesz wiedzieć jak pomagać dziecku w sytuacjach kryzysowych (tj. rozwód, śmierć w rodzinie, kłopoty szkolne, wypadek, choroba).
  • Masz dość ciągłego przypominania w kółko o tym samym.
  • Chcesz budować efektywną komunikację z dzieckiem bez kłótni i krzyków.

Stosowanie w praktyce metody „Jestem z Ciebie dumny” oparte jest na relacji, współpracy i okazywaniu dziecku szacunku, a nie wyciąganiu konsekwencji, obwinianiu dziecka, ocenieniu rodzica lub nauczyciela za problem.

Czas i forma spotkań

Kurs ma charakter warsztatowy w 2 formatach:

• Weekendowej – 2 spotkania po 5 godzin.
  • Tygodniowej – 5 spotkań po 2 godziny.

Tematyka warsztatów jest ze sobą powiązana. Na kolejnych spotkaniach można omawiać działanie poszczególnych metod z warsztatów w praktyce, dzielić się wątpliwościami, czy sukcesami.

250 zł / cały cykl.
150 zł / cały cykl – Dla rodziców dzieci korzystających z terapii Kids Skills.

Przez email kontakt@stado.edu.pl lub messenger.