Marta Drewniak

Fundator / członek zarządu / terapeuta / praktyk metody Kids’ Skills

Jestem mamą Cezarego i Natanka, dzięki którym przerobiłam na własnej skórze wiele sytuacji wychowawczych. Przekonałam się, że nie ma super metod wychowawczych. Każdy z rodziców i dzieci jest inny, więc wymaga indywidualnego podejścia oraz rozwiązań.

Przez ostatnie lata wiele nauczyłam się: o sobie, o dzieciach i o tym jakim chcę być rodzicem.

Z wykształcenia jestem terapeutą zajęciowym i socjoterapeutą. Pod wpływem silnej motywacji wewnętrznej ukończyłam studia podyplomowe z edukacji i terapii osób w spektrum autyzmu oraz diagnozy i terapii zaburzeń integracji sensorycznej. Bardzo dobrze czuję się w pracy z dziećmi z problemami rozwojowymi i ich rodzicami. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując jako wolontariusz w organizacjach społecznych, na praktykach na oddziale szpitalnym oraz pracując jako terapeuta w szkole podstawowej i Fundacji.

W swojej pracy korzystam z podejścia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu oraz idei duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Wierzę, że podstawą w wychowywaniu dzieci są bliskie relacje, oparte na wzajemnym szacunku, miłości i akceptacji. Zgłębiam wiedzę w różnych obszarach, co daje mi ogromne poczucie spełnienia. Obecnie jestem w trakcie studiów magisterskich psychologia rodziny i szkolenia trenerskiego Family’lab oraz szkolenia z psychoterapii w nurcie TSR. Uwielbiam obcowanie z naturą, zwierzęta i spacery po lesie. Pasjonują mnie relacje międzyludzkie i neurorozwój.

W naszym Stadzie chcę dzielić się z rodzicami wiedzą, która sprawia, że będą czuli się dobrze w swojej roli. Pragnę również wspierać kompetencje i naturalny rozwój dzieci poprzez zajęcia rozwijające i terapeutyczne.

• studia magisterskie Psychologia rodzinna (w trakcie)
  • studia podyplomowe socjoterapia
  • studia podyplomowe przygotowanie pedagogiczne
  • studia podyplomowe diagnoza i terapia zaburzeń integracji sensorycznej
  • studia podyplomowe terapia i edukacja osób w spektrum autyzmu
  • studia magisterskie Bankowość i Finanse
Kursy i szkolenia kwalifikacyjne
  • Szkolenie trenerskie familylab w trakcie
  • Kurs podstawowy Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR I)
  • Kurs zaawansowany Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR II)
  • Terapia Rodzinna w nurcie (TSR I)
  • Szkolenie „Kids’Skills” – Dam radę! oraz „I’m proud of You” – Jestem z Ciebie dumny!
  • Kurs kwalifikacyjny Terapeuta zajęciowy
  • Kurs Instruktora Gimnastyki Korekcyjnej
  • Szkolenie Trener Umiejętności Społecznych
  • Szkolenie Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne I
  • Szkolenie Terapia neurotaktylna cz. 1
  • Szkolenie na Providera Aktywnego Treningu Słuchowego metodą Neuroflow ATS®.
  • Kurs Pedagogika Marii Montessori
  • Szkolenie Teatroterapia i arteterapia w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu
  • Szkolenie Arteterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą
  • Szkolenie Rozwój Emocjonalny Osób w Spektrum Autyzmu