Ewelina Telicka-Kaczmarek

Psycholog

Jestem żoną i mamą czwórki dzieci – to moja kariera. Rodzina jest dla mnie dużą wartością.

Zanim jednak doszłam do tego etapu, ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu o specjalności edukacja i psychologia kliniczna oraz studia podyplomowe – przygotowanie pedagogiczne. Doskonaliłam swój warsztat pracy na wielu szkoleniach i kursach.  Jestem także terapeutą ręki. 

Pracuję w duchu Rodzicielstwa Bliskości i w podejściu systemowym. Mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z problemami rozwojowymi i wychowawczymi. Wspierałam osoby w kryzysie i po przeżyciach traumatycznych. Pracowałam m.in. w przedszkolu integracyjnym, domu dziecka, w szkole dla dziewcząt z trudnymi doświadczeniami, prowadziłam terapię Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz grupę zabawową dla maluszków i rodziców. Jednak miejsce, gdzie zdobywam największe doświadczenie, jest mój dom. To tutaj ćwiczę swoją cierpliwość i próbuję wdrażać w życie poznane metody wychowawcze. Nade wszystko staram się wsłuchać w serca moich domowników i budować z nimi głębokie, bezpieczne relacje.  

Cieszę się, że mogę współpracować ze Stadem. To miejsce, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny! W swojej pracy skupiam się na drugiej osobie – jej emocjach, potrzebach, granicach. Staram się wesprzeć rodziców na niełatwej drodze wychowania dzieci a także pomóc dzieciom rozwijać kompetencje emocjonalne.

Kursy i szkolenia:

  • Szkolenie podstawowe Terapia systemowa
  • Szkolenie Terapia Ręki
  • Szkoła Konsultacji w Rodzicielstwie Bliskości dla Profesjonalistów
  • Trening słuchowy metodą Tomatis
  • Zabawa inspirująca rozwój (praca z osobami w spektrum autyzmu)

Kadra